Menu Close

GURU, GURU …Į KAZIUKO MUGĘ…

Ei, iš pašalių visi, ir apsiavę , ir basi…
Kai išgirsit smagią dainą tuoj visi į mugę einat !
Ką nupirksit, ką parduosit, bet tušti negrįšit –
Su pilnais krepšiais gėrybių į namus parvyksit!

Kaziuko mugė – etnokultūrines tradicijas atspindinti šventė. Kovo 4 d.(Šv. Kazimiero diena) pavasario vėjai su savimi  į mūsų darželį atnešė Kaziuko mugę, kupiną besišypsančių vaikų ir suaugusiųjų, pilną įvairiausių prigamintų darbų, darbelių. Šiai šventei vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais ruošėsi iš anksto, grupėse  vyko kūrybinės dirbtuvės. Visa darželio bendruomenė nekantriai laukė pirmosios pavasario šventės – Kaziuko mugės, tad pasiruošimo darbai prasidėjo jau daugiai nei prieš savaitę. Vaikai gamino įvairius darbelius:  paveikslus iš įvairių kruopų, piešė ant akmenukų, lankstė iš popieriaus įvairius lankstinius, darė pyragus iš tešlos… Nuo pat ryto salėje stalai lūžo nuo visokių gardumynų. Kas pasidarė patys, kam padėjo tėveliai, mokytojos.
Į mugę visus kvietė Kazys su Kazyte (mokytojos) o mugės metu visi skubėjo įsigyti mielų rankdarbių ne tik sau, bet ir artimiesiems lauktuvių.
Vaikai dar ilgai dalinosi įspūdžiais, rodė vieni kitiems įsigytas prekes, džiaugėsi galėję savarankiškai apsipirkti!  Smagiai nuo pat ryto šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė! Linksmi Kazė ir Kaziukas papasakojo apie mugės įstoriją, tradicijąs, pakvietė įminti mįslių, padainuoti dainelių, linksmai pašokti. Mugėje šurmulys buvo o-ho-ho. Prekyba, mainai vyko beveik visą valandą. Sugrįžę į grupes vaikai džiaugėsi savo pirkiniais, dalinosi įspūdžiais.
O kaip tai atrodė, kviečiame pažiūrėti nuotraukose užfiksuotus momentus.
Pasibaigus mugei, ir pirkėjai, ir prekiautojai, liko patenkinti, o lopšelyje – darželyje  dar ilgai sklandė šventinė nuotaika.
Dėkojame visiems tėveliams už pagalbą.
Organizatorės:

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos :
Genė Seliokienė
Gitana Drakšienė
Giedrė Karčiauskienė
Virginija Vasiliauskienė
Meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė

Skip to content