Menu Close

Įgyvendinamos programos

„Užsiimk joga su Sveikatiada”

Marijampolės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ ir ugdytiniai priėmė iššūkį  „Užsiimk joga su Sveikatiada”. Vaikai lavino kūno lankstumą, mokėsi išlaikyti pusiausvyrą, teisingai kvėpuoti , klausydami muzikos medituoti. Vaikai buvo supažindinti kas yra joga. Atlikdami jogos pratimus vaikai lavino koordinaciją, taisyklingą kvėpavimą, ištvermę. Ugdytiniai su dideliu noru atliko jogos pratimus, kiekviena poza buvo prilyginama gyvūnui ar daiktui: katė, balerina, gyvatė, dramblys. Vaikams labai patiko žaismingi jogos pratimai per kuriuos patyrė daug teigiamų emocijų.

 

„Kimochi“

Socialinio-emocinio ugdymo programa, priemonė „Kimochi“ – puikus būdas mokyti vaikus apie jausmus: mokyti  juos įvardinti, paaiškinti tai, ką jaučia. Tai padeda aptarti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir tai, kas įvyko namuose, gatvėje, parduotuvėje, žiūrėtame filme ir pan.
„Kimochiai“ padeda vaikui įgyti žinių, įgūdžių, kurie reikalingi, kad jis galėtų suprasti bei valdyti savo emocijas, globoti bei rūpintis kitais, priimti atsakingus sprendimus ir konstruktyviai spęst keblias situacijas „Kimochiai“ – skirtingus charakterius turinčios lėlės, pavyzdžiui, Debesėlis, Vikšrelis, Katė, Balandė Meilė ir kt. Kiekvienas personažas „slepia kokį nors jausmą“ ir moko vaikus apie juos kalbėti, juos įvardinti ir paaiškinti, ką jaučia.

Pagrindiniai programos principai:

  • puikūs bendravimo įgūdžiai yra socialinių-emocinių kompetencijų pagrindas;
  • jausmai veikia elgesį. Vaikai gali išmokti naudoti įvairias priemones, kad padėtų sau emociškai įvairiose situacijose.
  • Pateikiamos priemonės padeda vaikams elgtis pozityviai;
  • Programos filosofija remiasi penkiais pagrindiniais principais. Kiekvienas vaikas gali išmokti būti PAGARBUS, ATSPARUS, ATJAUČIANTIS, MALONUS IR DRĄSUS;
  • Būtina sąlyga socialiniam-emociniam vystymuisi yra visus įtraukiantis ugdymas (įtraukiant visus vaikus nekreipiant dėmesio į jų skirtumus);
  • Pamokos bei patarimai sudaryti remiantis moksline medžiaga bei tyrimais;
  • socialinis emocinis mokymasis trunka visą dieną ir gali vykti tiek specialių pamokų, tiek betarpiškų bendravimo situacijų metu;
  • vaikams būtina sudaryti galimybes taikyti naujai išmoktus įgūdžius. Tik taip nauji įgūdžiai įsisavinami;
  • ikimokyklinio ugdymo specialistai yra tie žmonės, kurie turi galimybę prisidėti prie ypatingų, socialiai reikšmingų pokyčių kartu su vaikais ir tėveliais.

 

Socialinė pedagogė Giedrė Karčiauskienė

 

Skip to content