Menu Close

Ankstyvasis ugdymas

Žirniukų grupės savitumas

Grupę lanko 15 vaikų – 11 berniukų ir 4 mergaitės. 13-vaikų  jau turi du metukus, o likusiems dviem sueis  spalio mėnesį. 5 vaikai  atėję iš namų, tad jiems reikia skirti didesnį dėmesį i apsiprantant su nauja aplinka, mokytojomis ir jų padėjėja. Didelį dėmesį reikia skirti vaikų adaptacijai ir socialinių įgūdžių ugdymui.  Daugelis vaikų grupėje greitai adaptavosi ir pritapo, susipažino su kitais vaikais, lengviau adaptavosi prie suaugusiųjų ir grupės aplinkos. Vaikai mėgsta žaisti stalo žaidimus-dėliones, su mašinėlėmis, labai patinka vartyti knygeles, žaisti ritminius, muzikinius  žaidimu, judrią veiklą sporto žaidimų kambaryje bei meninio ugdymo veiklas. Žino savo lovytę, vietą prie stalo, savo puoduką prausykloje ir savo rankšluostį. Ugdydami vaikus,  plėtosime socialinius, pažintinius, komunikavimo ir sveikatos saugojimo bei tarpusavio bendravimo gebėjimus. Didesnį dėmesį skirsime naujai atvykusių vaikučių adaptacijai, kultūrinių-higieninių įgūdžių, savarankiškumo ugdymui.

Grupės mokytojos: Roma Bendaravičienė, Irena Liaukuvienė
Mokytojo padėjėja Irena Klimakienė

NYKŠTUKŲ GRUPĖ

Nykštukų grupės mokytojos: Daiva Kurdeikienė  ir  Roma Kavaliauskienė

Nykštukų mokytojų padėjėja: Sandra Baltuškonienė

NYKŠTUKŲ PASISVEIKINIMAS

Pilna grupė pipiriukų,

Daug mažų, gražių nykštukų.

Žaidžia, šoka ir dainuoja,

Dar sapnelį susapnuoja.

Daug žaisliukų įvairių,

Graži grupė-iš tiesų.

          „Nykštukų“ grupėje saugiai ir laimingai gyvena 10 vaikučių: 6 mergaitės ir 4 berniukai. Šio amžiaus vaikams svarbu, kad kiekviena diena lopšelyje-darželyje teiktų džiaugsmą, žadintų teigiamas emocijas. Dėl amžiaus ypatumų jų kalba dar neišlavėjusi. Tai apsunkina bendravimą, kalbos suvokimą. Vaikai negali laisvai reikšti savo minčių, todėl didelį dėmesį skiriame kalbos, sveikatingumo ugdymui. Norėdamos, kad vaikai greičiau pradėtų kalbėti, skatiname vaikų kalbinį aktyvumą: sekame pasakėles, dainuojame, žaidžiame. Taip pat ugdome pažintinius sugebėjimus. Skatiname savarankiškumą, savisaugą bei savitvarką, džiugiems vaiko atradimams ir spontaniškai kūrybai.

           Grupės aplinka skatina vaikus kūrybiškai veikti, žaisti, bendrauti. Taip pat siekiame plėtoti lopšelio-darželio ir šeimos partnerystę.

2022-2023 mokslo metai

 

 

 

Skip to content