Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Rima Paškevičienė ir Jūratė Kuncevičienė
Mokytojo padėjėja: Alė Jasaitienė
Grupės tikslas: kurti saugią, estetišką ir visapusišką vaiko ugdymą(si) skatinančią aplinką.
Grupės uždaviniai: Plėtoti vaiko socialines, kalbos, bendravimo ir kūrybines galimybes;
Teikti vaikams tikslingą ir efektyvią pagalbą;
Skatinti vaikų gebėjimus veikti ir išreikšti save.
Grupės prioritetai: skatinti ir tobulinti vaiko patirtį per pažinimą ir tyrinėjimą.
Grupę lanko 20 vaikučių ( 10 mergaičių ir 10 berniukų) su skirtingais gebėjimais, elgesio ypatumais ir
charakterio savybėmis. Grupėje siekiame kurti saugią ugdymosi(si) aplinką, kuri skatintų ne tik jų aktyvumą,
bet ir kūrybiškumą. Vaikučiai yra labai judrūs, žingeidūs, smalsūs, kupini emocijų ir atradimų. Mokome juos
atrasti ir pažinti juos supančią aplinką, bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais.
Mes mokomės, žaidžiame, tyrinėjame, dalyvaujame įvairiuose projektuose, šventėse ir renginiuose. Smagiai
ir saugiai leisti laiką mums padeda gero elgesio taisyklės: gražiai elkis, tausok grupės žaislus, dalinkis,
susitvarkyk, būk mandagus, klausyk ne tik mokytojų, bet ir tėvelių. Mūsų grupės vaikučiai turi visas
galimybes augti, tobulėti ir tyrinėti.
Ugdymo procese vadovaujamės įstaigos parengta „ Ikimokyklinio ugdymo programa“ ir 5 mečių ugdymui(si)
skirtu priemonių komplektu OPA-PA draugai ir PI KA.
Šventinis rytmetis „ Velykinio zuikio sapnas“
Šv. Velykos – tai labai svarbi pavasario šventė, kuri taip pat labai glaudžiai siejasi su gyvybe, t. y. gamtos pabudimu. „ Meškiukų“ grupės vaikučiai balandžio 2 dieną dalyvavo šventiniame rytmetyje „ Velykinio zuikio sapnas“, kuris vyko mūsų lopšelyje- darželyje. Šventėje vaikučius aplankė Velykų bobutė, Kiškienė su kiškučiais. Vaikai mankštinosi, šoko, žaidė Velykinius žaidimus, estafetes, rideno margučius. Didžiausia vaikams staigmena buvo Velykų bobutės padovanota pintinė vaišių. Buvo linksma ir smagu.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Jūratė Kuncevičienė
Rima Paškevičienė
Paukščių sugrįžimo šventė „ Paukščių balsai“
Didelis ir mažas laukia sugrįžtančių paukščių, kurie savo suokimu, plazdančiais sparnais atneša pavasario džiaugsmą. Mūsų darželyje kovo 26 dieną vyko gražus ir nuotaikingas renginys „ Pavasario balsai“. Vaikai, pasipuošę paukštelių karūnėlėmis, salėje šurmuliavo, klegėjo, kaip paukšteliai. Jie sveikino pavasarį, mėgdžiojo paukščių balsus, deklamavo eilėraštukus, šoko, dainavo daineles. Į šventę atskrido ir Šarka, kuri pranešė visas naujienas apie paukštelius. Tikimės, kad paukšteliai buvo patenkinti, kad mes jų sulaukėme, nenuvylėme.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Jūratė Kuncevičienė
Rima Paškevičienė
Patyriminis ugdymas „ Pasigamink šlykštuką“
Vaikai labai noriai dirba su plastilinu ir modulinu. Todėl nutarėme pabandyti patiems pasigaminti masę, kuri primena vaikų mėgstamus Šlykštukus.
Eksperimento tikslas: parodyti vaikams, kokių priemonių reikia, norint patiems pasigaminti Šlykštuką.
Eksperimento eiga:
Į dubenėlį supilti 1/2stiklinės šampūno, suberti 1/4krakmolo ir gerai išmaišyti. Kad masė taptų spalvota, įlašinti keletą lašų maistinių dažų ir įpilti 6 šaukštus vandens. Viską išmaišyti šaukštu. Kai šaukštu maišyti taps sunku, galima minkyti rankomis apie 5 minutes. Po 5 minučių, jei masė dar lipni, reikia įberti krakmolo ir dar paminkyti. Masė turi būti vientisa, primenanti tešlą. Iš gautos masės formuoti norimos formos Šlykštukus ir puošti įvairiais blizgučiais. Jei Šlykštuką norime panaudoti dar kartą, jį reikia įdėti į sandarų indą arba plastikinį maišelį.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Paškevičienė
Užgavėnių šventė „ Žiemos palydos“
Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos linksmai, triukšmingai, nes tikėta, kad , jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs. Vasario 13 dieną mūsų lopšelyje – darželyje nuo pat ryto vyko linksmas šurmulys. Vaikai buvo supažindinami su kaukių įvairove, veikėjų simboliais: Lašininiu, Kanapiniu, More, o svarbiausia – Užgavėnių patiekalais – blynais. Vaikai persirengę įvairiais personažais, išgužėjo į kiemą atsisveikinti su šaltu oru ir vyti žiemą iš kiemo. Lašininis ir Kanapinis ragino susirinkusius linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti. Šventės metu neapsieita ir be varžybų – virvės traukimo. Lašininis su Kanapiniu rungėsi tarpusavyje tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Šventės kulminacija – Morės deginimas, o su ja ir negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių, viso, kas bloga sudeginimas.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Jūratė Kuncevičienė
Rima Paškevičienė
Veikla poromis „ Surask spalvos namus“
Su vaikais pasigaminome priemonę iš tualetinio popieriaus kartoninių tūtelių, apklijavome spalvotu popieriumi su užrašu, kokia jo spalva , naudojome spalvotus bumbuliukus vilnonius ir rytietiškus stalo pagaliukus.
Vaikai atsistoja prie stalo vienas priešais kitą. Duodama komanda „ Pradedame“. Skubama kuo greičiau vilnonius bumbuliukus sudėti į tokia pat spalva apklijuotą tūtą. Laimi vaikas greičiausiai ir tinkamai sudėjęs visų spalvų bumbuliukus į tūtas. Vaikams labai patiko ši veikla, suteikė daug džiaugsmo, teigiamų emocijų.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Kuncevičienė.
Patyriminis ugdymas „ Valgomi kristalai“
Kristalai – tai kieti kūnai, kurie susidaro aušinant kietą išlydytą medžiagą, o šis procesas vadinamas kristalizacija. Paprasčiausios medžiagos kristalams susidaryti gali būti druska ir cukrus. Savo eksperimentui pasirinkome cukrų.
Eksperimento tikslas: sužinoti, kaip susidaro kristalai ir pamatyti, kad jais galima ne tik grožėtis, bet ir valgyti.
Eksperimento eiga:
Į tuščią indą supilti 2 stiklines cukraus, užpilti stikline karšto virinto vandens ir palikti atvėsti. Skysčiui atvėsus, į indą, įvairiai komponuojant, įmerkti medines lazdeles ir palikti dar 2 dienas stovėti. Po 2 dienų, ant susidariusių kristalų, su pipete užlašinti kelis lašus vyšnių sirupo ir stebėti, kaip balti kristalai pakeitė spalvą. Medines lazdeles ištraukti. Ant medinių lazdelių ir dubenyje susidariusių kristalų vaikai galėjo paragauti. Buvo ne tik gražu, bet ir skanu.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Paškevičienė
Patyriminis ugdymas „ Varvekliai“
Pokalbiai su vaikais apie snaiges, sniegą, šaltį, ledą, žiemą , praturtino jų žinias ir nutarėme atlikti eksperimentą su krakmolu ir vandeniu.
Eksperimento tikslas: pajusti daug malonių įspūdžių, plėsti sakytinę kalbą, džiaugtis darbo procesu.
Į dubenį supilamas krakmolas, įpilama vandens ir išmaišoma. Vaikai turi atsipalaiduoti
( paleidžiama ramios muzikos fonas) ir improvizuoti: spaudyti, semti, daryti gniūžtes,varveklius. Tiesa jos labai greitai tirpsta, nes nespaudžiamas krakmolas tampa skysta ir varvančia mase. Bet tuomet galima pasidžiaugti varvekliais. Vaikai pajaučia daug malonių, naujų įspūdžių, įvardija savo jausmus, palygina su gamtoje esančiais varvekliais.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Kuncevičienė
Susitikimas su Kalėdų seneliu
Prabėgo Kalėdų šventės, kurių labai laukė, joms ruošėsi ir mūsų grupės vaikučiai. Jie puošė grupės erdves, piešė, aplikavo, pasipuošė grupėje eglutę, gražiai elgėsi, mokėsi eilėraštukų ir laukė Kalėdų senelio. Gruodžio 22 dieną Kalėdų senelis aplankė vaikučius. Vaikučiai šoko, deklamavo eilėraštukus ir gavo ilgai lauktų, Kalėdų senelio dovanų.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Rima Paškevičienė
Jūratė Kuncevičienė
Patyriminis ugdymas „ Obuolio oksidacija“
Su vaikais bandėme išsiaiškinti, kodėl prakąstas ar prapjautas obuolys, pakeičia spalvą ir ką galima padaryti, kad taip nenutiktų.
Eksperimento tikslas: Išsiaiškinti, kas gali apsaugoti obuolį nuo oksidacijos, tai yra nuo jo spalvos pakitimo.
Paėmėme 5 plastikinius maišelius, ant kurių užrašėme: „ Pienas“, „ Vanduo“, „ Citrinos sultys“, „ Actas“ ir „ Nieko“. Į stiklines įpylėme pieno, vandens, acto ir citrinos sulčių. Obuolį supjaustėme skiltelėmis. Į kiekvieną maišelį atskirai įdėjome po 2 skilteles obuolio ir įpylėme po 1/4atitinkamo skysčio. Maišelius stipriai užspaudėme ir supurtėme. Palikome apie 3 minutes pastovėti. Po to, skystį iš maišelių išpylėme, maišelius užspaudėme ir palikome dar 3 val stovėti. Stebėjome, kas vyksta. Praėjus atitinkamam laikui, pamatėme kaip pasikeitė obuolio skiltelių spalva kiekviename maišelyje. Labiausiai pakito obuolio skiltelių spalva maišelyje, kuriame buvo acto skystis. Obuolio skiltelės parudavo. Tuščiame ir maišelyje su vandeniu, obuolio skiltelės truputį pagelto. Pieno ir citrinos sultyse mirkytos obuolio skiltelės spalvos nepakeitė. Supratome, kad obuolys neprarastų savo spalvos, reikia jį apšlakstyti citrinos sultimis.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Paškevičienė
Keksiukų dekoravimo edukacija
Gruodžio 13 dieną grupės tėveliai surengė savo vaikučiams keksiukų dekoravimo edukaciją. Edukaciją vedė IĮ „ Paulinos saldi pagunda“ savininkė Paulina Sekavičienė. Ji mokė vaikučius įvairių kulinarijos paslapčių. Vaikučiai patys minkė tešlą, ją kočiojo, įvairių formelių pagalba darė įvairias kepinių formas, maišė kremą. Pati įdomiausia šios edukacijos proceso dalis vaikams buvo keksiukų dekoravimas. Keksiukus vaikai dekoravo patys, jau paruošta kremo mase ir įvairiais pabarstukais.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Paškevičienė
Edukacija „ Zuikių muziejuje“
„ Meškiukų“ grupės vaikučiai vyko į edukacinį užsiėmimą Sasnavos Zuikių muziejuje.
Vaikai įveikė penkias klases: kirpo ir pasidarė zuikių karūnėles, užsirašė vardus ant karūnėlių, mokėsi kepti pyragus, plėtė žinias apie vaistažolių arbatas ir pilstė jas į krepšelius, apžiūrėjo ir susipažino su Zuikių muziejaus eksponatais, vaišinosi iškeptu pyragu, žaidė žaidimus.
Prisidėjo prie Zuikių muziejaus kūrimo, atvežė ir padovanojo išaugtus zuikučius. Vaikams labai patiko edukacija „ Zuikių muziejuje“, grįžo pilni įspūdžių.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Jūratė Kuncevičienė
Rima Paškevičienė
Sveikatingumo projektas „ Sode, darže auga – sveikatą saugo“
„ Meškiukų“ grupės vaikai visą savaitę dalyvavo sveikatingumo projekte „ Sode, darže auga – sveikatą saugo“. Tai sveikos gyvensenos, judrios veiklos ir visavertės mitybos skleidimas.
1. DIENA 2023-11-06
Aptarėme su vaikais žolelių naudą mūsų sveikatai. Aplikavo puodelius su sveika arbatėle, kurią vaikai geria, kai suserga.
2. DIENA 2023-11-07
Pokalbis apie sveikus ir nesveikus maisto produktus. Gamino ir ragavo sveikus kokteilius.
3. DIENA 2023-11-08
Atradėjų studijoje spaudėme sultis apelsinų ir mandarinų su lėtaeigia sulčiaspaude ir skanavome. Kalbėjome apie sulčių naudą.
4. DIENA 2023-11-09
Išvyka į Marijampolės Pašešupio parką. Vaikai grįžo pilni įspūdžių.
5. DIENA 2023-11-10
Vaikams patiko visuotinė mankšta muzikos salėje. Lauke žaidėme judriuosius žaidimus.
Aptarėme su vaikais , piešėme , kuri savaitės diena labiausiai buvo įsimintina.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos
Jūratė Kuncevičienė
Rima Paškevičienė
Patyriminis ugdymas „ Spalvoti kopūstai“
Pokalbiai su vaikais apie rudenį, jo gėrybes praturtino jų žinias apie daržoves ir vaisius, todėl nutarėme atlikti eksperimentą su kopūsto lapais.
Eksperimento tikslas: išsiaiškinti, ar į skirtingų spalvų tirpalus įmerkti kopūsto lapai pakeis spalvą.
Į 3 stiklines, pripiltas vandens, įlašinome trijų skirtingų spalvų ( raudonų, mėlynų ir geltonų) dažų ir išmaišėme. Gerai išmaišius, vaikai į skirtingas stiklines įmerkė po vieną pekino kopūsto lapą ir paliko stebėti kelias dienas. Po 2 dienų pamatėme, kad ne visi kopūsto lapai nusidažė. Pilnai nusidažė tik įmerkta į tirpalą kopūsto dalis. Svarstėme su vaikais, kodėl taip atsitiko ir nusprendėme, kad buvo įdėta per mažai dažų. Nutarėme eksperimentą pakartoti namuose.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Paškevičienė
Klimato kaitos savaitė
„Meškiukų“ grupės vaikučiai, norėdami prisidėti prie iniciatyvos paminėti Klimato kaitos savaitę, visą mėnesį, kartu su savo tėveliais rinko plastikinių butelių kamštelius. Iš kamštelių, padedami savo mokytojų, darė darbelius ir surengė jų parodą.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Rima Paškevičienė ir Jūratė Kuncevičienė
HELOVINAS
Helovinas ne mūsų šventė, bet vaikams ji patinka. Tai diena, kuomet gali būti kokiu tik nori personažu, kad ir labai baisu. „ Meškiukų“ grupės vaikučiai, tėvelių pageidavimu spalio 27 dieną šventė Heloviną. Grupę pasipuošė tinkama šiai šventei atributika – šikšnosparniais, vorais, moliūgėliais, juodais katinais. Visi vaikai persirengė įvairais personažais. Šoko, dainavo, žaidė.
Pasilinksminę vaišinosi Helovininėmis vaišėmis, buvo puikiai nusiteikę ir džiaugėsi Helovino švente.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos
Jūratė ir Rima.
ASMENS HIGIENA
Sveikatos priežiūros specialistė Edita Perlibienė organizavo „ Meškiukų“ grupės vaikams užsiėmimą apie asmens higieną. Užsiėmimo metu vaikai aptarė kasdienės higienos svarbą, sužinojo, kad asmens higiena – sveikatos šaltinis. Aiškinosi apie plaukų priežiūrą, ausų, akių, rankų, kojų, veido ir dantų higieną. Aptarė, kad higiena taip pat reikalinga drabužiams bei avalynei ir diskutavo, kaip palaikyti jų švarą.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Jūratė ir Rima.
Rudenėli, labas!
Rudenėlis atkeliavo ir į mūsų darželio kiemą. Lauko erdves puošėme vaikučių atneštomis rudens gėrybėmis ir kartu su tėveliais padarytais darbeliais iš moliūgų, cukinijų. Pasipuošę kopūstų karūnomis rinkomės į šventę. Šventės metu vaikučiai šoko, dainavo, minė mįsles.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Rima Paškevičienė
Jūratė Kuncevičienė
Virė virė košę
Paminėti Pasaulinę košės dieną susirinko ir mūsų grupės vaikučiai. Šventę nuotaikingai pradėjo visų vaikų mėgstamas Kapitonas Flintas. Gražios ir linksmos dainos neleido vaikučiams liūdėti. Po to visus kvietėme prisiminti košės naudą sveikatai ir paskatinti valgyti įvairias košes, nes košė yra pats tinkamiamiausias pusryčių patiekalas tiek darželyje, tiek namuose. O pati skaniausia mūsų grupės vaikučių košė yra manų košė.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Rima Paškevičienė
Jūratė Kuncevičienė
Diena be automobilio
Puikiai nusiteikę vaikučiai susirinko į įstaigoje organizuotą renginį „ Diena be automobilio“. Gausus būrys „ Meškiukų“ į darželį atskubėjo su savo transporto priemonėmis – paspirtukais. Buvo smagu ne tik pasivažinėti mokyklos stadione, bet ir palenktyniauti.
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:
Rima Paškevičienė
Jūratė Kuncevičienė