Menu Close

“Kačiukai” 2023-2024 m. m.

3-4 metų vaikai
Grupės mokytojos: Violeta Kriščiūnienė ir Jūratė Paitian
Mokytojų padėjėja (spec. poreikių vaikams) Brigita Kričenienė
Mokytojų padėjėja: Daiva Juozulynienė

„Kačiukų“ grupės savitumas: grupę lanko 18 vaikų – 11 berniukų ir 7 mergaitės. Grupėje mišraus amžiaus: 3 metų-7 vaikai, 4 metų-11 vaikų. Nuo 2023-09-01 į grupę atvyko 3 nauji vaikai. Visiems vaikams reikia skirti didesnį dėmesį apsiprantant su aplinka, mokytojomis ir jų padėjėja, vaikų emocinei būsenai, kalbinių įgūdžių ugdymui, socialinių įgūdžių ugdymui.
Tikslas: atsižvelgiant į vaiko prigimtines galias, jo individualią patirtį, vadovaujantis raidos dėsningumais, padėti vaikui išsiugdyti savarankiškumo, sveikos gyvensenos, pozityvaus bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais, kūrybiškumo, aplinkos pažinimo, tyrinėjimo, atradimo įgūdžius.
Uždaviniai:
laikytis vaiko poreikius atitinkančio dienos ritmo, sudaryti saugią judėti, žaisti, tyrinėti skatinančią aplinką, praktikuoti vidinį saugumą ir gyvenimo tvarką įtvirtinančius ritualus
sudaryti sąlygas patiems vaikams pasirinkti veiklos būdus ir formas, aktyviai ir kūrybiškai dalyvaujant ugdymo(si) procese;
vertinti vaikų pasiekimus ir pažangą, atskleidžiant kiekvieno individualius gebėjimus;
kurti partneriškus tėvų ir įstaigos bendruomenės santykius, formuoti demokratines tėvų nuostatas, teikti kvalifikuotą metodinę pagalbą.
Ugdymo(si) prioritetai: remiantis grupės aprašymu, numatoma, kuriems vaikų gebėjimams ugdyti (s) bus skiriama daugiausiai dėmesio vaikų kalbinei komunikacijai, bendravimui ir bendradarbiavimui su bendraamžiais ir suaugusiais.

 

,, SODE, DARŽE AUGA – SVEIKATĄ SAUGO ‘‘
Visas darželio grupes apjungė šis renginys. Tik spėjom suktis. Pirmadienis – arbatos gėrimo diena. Degustacija, sveikuoliškų pyragų ragavimas, įvairios veiklos , susijusios su arbatžolėmis. Antradienį, ,,Atradėjų studijoje‘‘ spaudėm sultis iš apelsinų ir morkų. Jas ragavome. Grupėje plakėm kokteilius iš įvairių uogų ir vaisių. Skanavom visus. Trečiadienį vaikai gavo užduotį sukurti sveiko maisto piramidę. Ketvirtadienis – išvyka į ,,Šaltinio‘‘ progimnazijos stadioną, judri veikla, pasivaikščiojimas kitokioje aplinkoje. Penktadienis – bendra visų grupių mankšta muzikos salėje. Smagu ir gera, kai vaikai su noru laukia kitos dienos, tikėdamiesi kažko įdomaus, neatrasto. Ačiū organizatorėms.

DARŽAS
Truputį istorijos. Mūsų darželio teritoriją puošia traukinukas, kurį sudaro 11 vagonų. Kiekviena grupė turi savo grupei skirtą vagonėlį. Pavasarį šie vagonai tampa daržo lysvėmis. Visos grupės draugiškai pasiskirstė ką augins. Mes nutarėme auginti pupeles. Vaikai išsipureno žemę, padarė vageles ir į jas pasodino pupeles. Visą vasarą rūpinosi savo daržu, o rudenį buvo labai smagu nuimti pačių užaugintą derlių. Išdžiūvusias pupeles smagu buvo visiems kartu aižyti, skaičiuoti.

HELOVYNAS
Ši šventė dar tik skinasi kelią Lietuvoje, sukelia daug diskusijų, tačiau, tėvelių pageidavimu ,,Kačiukų‘‘ grupės vaikai spalio 31 dieną šventė Heloviną. Grupę pasipuošė tinkama šiai šventei atributika – vaiduokliukais, moliūgėliais, šikšnosparniais, voratinkliais… Visi persirengė įvairiais personažais. Šoko, dainavo, žaidė su balionais, pasigamino savo vaiduokliuką. Taip skinasi kelią naujos tradicijos, bet reikia nepamiršti ir mūsų senųjų švenčių – Visų šventųjų, mirusiųjų atminimo dienos – Vėlinių.

EKOLOGINIS PROJEKTAS
Kačiukų grupės vaikai dalyvavo ekologinio projekto veiklose. Buvo žiūrimi mokomieji vaizdiniai filmukai apie vandens reikšmę ir naudą gyvybei. mokėmės tinkamai rūšiuoti atliekas. Įsitikinom, kad ir butelių kamštelius galima panaudoti žaidimams. Žinias vaikai gilino atsakinėdami į viktorinos ,,Tausokime gamtą‘‘ klausimus.

KOŠĖS DIENA
Spalio 10 dienos rytą visi vaikai rinkosi darželio kieme prie traukinuko, kur jų laukė susitikimas su kapitonu Flintu. Smagiai padainavę, pašokę, su gera nuotaika, paraginti kapitono Flinto, vaikai skubėjo į vidinį kiemelį. Ten garavo didelis puodas skanios košės, kurios naudą papasakojo dvi Pelytės. Visi noriai valgė manų košę, pasiskaninę įvairiais pagardais.

,,RUDENĖLIS AKĮ MERKIA‘‘
Spalio 6 dieną darželyje vyko jau tradicine tapusi rudenėlio šventė. Šiemet mūsų grupės vaikučiai pasigamino ąžuolo lapų emblemas. Jau nuo pirmadienio darželio kieme buvo jaučiamas šurmulys; visi kaip įmanydami, iš rudens gėrybių pagamintomis dekoracijomis puošė savo traukinio vagonus, vidinio kiemelio erdves. Šventės dieną vaikai smagiai leido laiką su Lapų boba ir Rudens dailininku. Smagu buvo ant molberto krauti į pintinę pasigamintus lapelius, šokti, dainuoti, minti mįsles, savo traukinio vagone rasti siurprizą – dovanėlę.

DIENA BE AUTOMOBILIO
Mūsų grupės iniciatyva rugsėjo 22 dieną darželio bendruomenė paminėjo Tarptautinę dieną be automobilio. Visi tėveliai buvo raginami savo vaikučius atvesti į darželį pėsčiomis. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, ugdyti vaikų sąmoningumą, supratimą kuo gali prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. ‚,Šaltinio“ progimnazijos stadionas virto viso darželio žaidimų aikštele. Mūsų grupės vaikai noriai dalyvavo estafetėse, važiavo su paspirtukais aplink futbolo aikštę. Diena praleista smagiai.

Skip to content