Menu Close

Šventės ir renginiai

MARIJAMPOLĖS LOPŠELIO-DARŽELIO „ĄŽUOLIUKAS“ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS
„ČIA SKAMBA LIETUVIŠKAS ŽODIS-2023“

Vasario 10 dieną Marijampolės lopšelyje-darželyje vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų meninio skaitymo konkursas „Čia skamba lietuviškas žodis-2023“. Konkursas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti – Vasario 16-ajai. Konkurse dalyvavo nuo 3-jų iki 6-ių metų vaikai.
Skambėjo daug įvairių kūrinių apie Tėvynę, Lietuvą, jos skambų lietuvišką žodį. Komisijos nariai, išklausę kūrinius ir įvertinę pagal vertinimo kriterijus, išrinko vaikus, kurie atstovaus lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ Marijampolės miesto meninio skaitymo festivalyje:
Ikimokyklinio ugdymo – Simas Šabanauskas (4m.), mokytoja Jūratė Lukšienė;
Priešmokyklinio ugdymo – Joris Eidukaitis (6m.), mokytoja Asta Paulevičienė.
Vaikams ir mokytojams padėkas bei diplomus įteikė lopšelio-darželio direktorė Rimanta Trečiokienė.
Organizatoriai:
priešmokyklinio ugdymo mokytojos Neringa Akelaitienė ir Asta Paulevičienė;
meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė.

1

2

3

4

6

7

8

9

10

„ Sveikas sugrįžęs, gandre‘‘

Lopšelio – darželio ugdytiniai ir jų mokytojos dalyvavo „ Meškiukų“ grupės mokytojų Rimos Paškevičienės ir Jūratės Kuncevičienės surengtoje paukštelių sutiktuvių šventėje „ Sveikas sugrįžęs, gandre“. Ruošiantis šventei, grupių mokytojos su savo vaikučiais parengė kūrybinių darbelių parodą „ Sveiki sugrįžę, paukšteliai“. Šventę vedė paukščių Išminčius, kuriam padėjo pas vaikučius atskridęs gandras. Šventėje dalyvavo parskridę paukšteliai varnėnai, kregždutės, vieversėliai, pempės ir gandrai. Buvo labai linksma, smagu ir įdomu. Vaikučiai šoko, dainavo, deklamavo eilėraštukus, turėjo įminti gandro menamas mįsles.   O šventės pabaigoje buvo apdovanoti gandro saldžiosiomis dovanėlėmis.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Kaziuko mugė

Štai ir praūžė pirmoji ilgai laukta pavasario šventė -„Kaziuko mugė“
Kovo 2 d. „Kodėlčiukų“ grupėje šurmuliavo šventė –  Kaziuko mugė, kurios tikslas – supažindinti vaikus su jos papročiais ir amatais ,mokytis verslumo.
Visą savaitę „Kodėlčiukai“ gamino, ruošė rankdarbius: karoliai mamytėms , pačių kepti  ir pakuoti skanumynai, molio dirbiniai, dekoruotos lėkštutės, olyziukai.. pagaliau atsidūrė mažųjų pardavėjų – pirkėjų prekystaliuose.
Šventės dieną visus mugės dalyvius pasitiko „Kaziukai ir Kazytės“, kurie kvietė žaisti žaidimus, šokti ratelius. Vaikai stengėsi pagirti ir parduoti tėveliams savo darbelius.
Pasibaigus mugei, ir pirkėjai, ir prekiautojai, liko patenkinti, o grupėje dar ilgai sklandė šventinė nuotaika.
Norime padėkoti visiems atvykusiems: tėveliams, seneliams ir tiems kurie išgirdę linksmą smagų šurmulį  užsuko į „Kodėlčiukų“ grupę su mumis pasilinksminti!
Na , o uždirbti pinigėliai bus panaudoti pavasario pramogoms, gal kokiai kelionei ar ekskursijai?…pasitarsim su grupės“ verslininkais“

Grupės mokytoja Virginija

1

2

3

4

5

6

7

Tylią naktį

„Tylią naktį, naktį šventą, baltos snaigės tyliai krenta.
Rodos, kužda mūs širdims: Dievo kūdikis užgims.“ (Mykolas Linkevičius )
Marijampolės lopšelis – darželis „ Ąžuoliukas“ labai nuoširdžiai  ruošiasi Kalėdoms. Vyko Adventinis  rytmetys „ Kur gyvena meilė ir gailestingumas?“, kurio metu  visi vaikučiai, mokytojai, darželio bendruomenė prisiminė kad norit patirti Kalėdų džiaugsmą reikia prisiminti kokios buvo pirmosios Kalėdos. Adventinio rytmečio sužinojo kas yra Prakartėlė  ir daugelis  grupių sukūrė prakartėles, taip pat  visi darželio langai  pasipuošė kalėdinėmis žvaigždėmis, o lauke atvažiavo  „ Kalėdinis traukinukas“.
Rytmetį organizavo „ Giliukų“ mokytojos: Jūratė Lukšienė, Irena Liaukuvienė.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

„Tolerancijos namas“

2022 m. lapkričio 14-15 d. lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos namas“. Pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos namas“ organizatorės psichologė Rima Klasavičienė ir socialinė pedagogė Giedrė Karčiauskienė pokalbių metu diskutavo ar mes gyvenamojoje vietovėje matome,  pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas. Pokalbių metu aiškinomės, analizavome žodžio Tolerancija reikšmę, aptarėme  su vaikais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje. Vaikai kartu su mokytojomis kūrė tolerancijos namus, džiaugėsi bendrumu, draugyste, palaikymu.

Psichologė Rima Klasavičienė ir socialinė pedagogė Giedrė Karčiauskienė

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Košės diena

Spalio 10 dieną buvo minima pasaulinė Košės diena. 10.30 val. rinkosi  L/d ” Ąžuoliuko” visų  grupių vaikai vidinio  kiemo erdvėje. ”
” Kūrenome” židinį, kalbėjome apie sveikos mitybos principus, virėme vaikų pačią mėgstamiausią košę, ragavome su įvairiais priedais, vaišinome bendruomenę, žaidėme žaidimus, smagiai praleidome laiką.
Šventę organizavo ” Bitučių” grupės mokytojos

1

Rudenėlio šventė

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko Rudenėlio šventė. Ruduo dar šiltas ir švelnus, išmarginęs lapus, spalio 7 d. sukvietė į lauką vaikus.  Visų grupių vaikučiai, pasipuošę rudeniškomis karūnomis, su puikia nuotaika ir energija, šviečiant saulutei, dalyvavo  šventėje. Visi džiaugėsi švente, patyrė spalvingą rudeninę nuotaiką ir puikius įspūdžius. Vaikai kartu mokytojomis kūrė grupės rudens paveikslus, kurie buvo gaminami iš gamtinės medžiagos. Kiekvienos grupės paveikslas gavosi ypatingas ir šiuo metu jie eksponuojami lopšelio – darželio lauko erdvėse.

„Boružėlių“ grupės mokytojos Milana ir Giedrė

1

2

3

4

5

6

7

Diena be automobilio

Rugsėjo 22 – oji paskelbta tarptautine  diena be automobilio. Šiemet ir mūsų lopšelio – darželio bendruomenė , paraginta mokytojų Jūratės P. ir Violetos K. prisijungė prie šios iniciatyvos. Tėveliai ir vaikai buvo skatinami atkreipti dėmesį, kad judėti galima ir draugiškomis aplinkai priemonėmis. Šią dieną nuo ankstaus ryto įstaigos kieme rikiavosi vaikų paspirtukai, dviratukai.  Kiekviena grupė aktyviai ir smagiai leido laiką lauke. Ačiū visiems, dalyvavusiems akcijoje.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

SPORTO ŠVENTĖ „MES UŽ SPORTĄ IR LAIMINGĄ VAIKYSTĘ“,
SKIRTA TARPTAUTINEI VAIKŲ GYNIMO DIENAI

,, Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta,  kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas, kaip vaiko noras sužinoti, pažinti…”       ( A. Baltrūnas )

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Birželio 1-ąją dieną visų grupių vaikučiai ir mokytojos darželio lauko erdvės susirinko kartu pasportuoti, pažaisti, pabūti, pasidžiaugti vaikyste. Dangus nežadėjo nieko gero, bet pavyko išvengti lietaus-drauge mankštinomės, sportavome, įveikėme kliūtis, pūtėme muilo burbulus, smagiai leidome laiką. Šventę paįvairino, vaikams bei suaugusiems daug džiugių emocijų sukėlė lopšelio-darželio mokytojų ir mokytojų padėjėjų šokti šokiai. Šokėjoms vadovauja priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Akelaitienė. Buvo linksma ir smagu, visi patyrėme daug puikių akimirkų! Šventės pabaigoje, su pirmaisiais lietaus lašais,  l/d direktorė dalyvius apdovanojo padėkos raštais.

Šventę organizavo: ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aušra Matulevičienė, Inga Lepeškienė, meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Kūrybinis projektas „Mažojo marijampoliečio šokis“

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio “Ąžuoliukas” “Smalsučių” grupės vaikai dalyvavo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ organizuotame Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų virtualiame kūrybiniame projekte „Mažojo marijampoliečio šokis“, kuris skirtas Marijampolės miesto jubiliejiniams 230-siems metams paminėti. Projektas patalpintas Marijampolės lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ internetiniame puslapyje www.marijampolessaltinelis.lt, facebook internetinėje erdvėje.

Šio projekto tikslas – ugdyti pagarbą gimtajam miestui. Tokiais renginiais skatinamas ugdytinių  įtraukimas į kūrybinį procesą ir plėtojamas kūrybinis bendradarbiavimas tarp savivaldybės švietimo įstaigų.

Paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė

„Saldžioji vyšnelė“

Gegužės 28 d. „Bitučių“ grupės vaikučiai kartu su savo mokytojomis dalyvavo Cukriniame fetivalyje „Saldžioji vyšnelė“ vaikučiai pasekė l.l pasaką „Jaučio trobelė“. Mūsų mažūjų artistų neišgąsdino besikeičiančios oro sąlygos, vaikučių nuotaika puiki. Ačiū tėveliams už bendradarbiavimą.

Grupės mokytojos: Genė Seliokienė ir Gitana Drakšienė

1

2

3

4

Lėlių teatrų projektas-festivalis „Lėlių pasakos“

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Bitučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo Lėlių teatrų projekte-festivalyje „Lėlių pasakos“, kurį organizavo Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“. Vaikučius mokė vaidinti ikimokyklinio ugdymo mokytoja Genė Seliokienė ir meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė, o lėles padėjo gaminti vaikučių tėveliai. Šio projekto-festivalio tikslas buvo kurti, puoselėti, plėtoti lėlių teatro ir tautinės teatrinės kultūros tradicijas, juk geriausias vaiko ugdymo pagalbininkas yra literatūra, o ypač pasakos. Pasakos niekada neprarado ir nepraras savo vertės. Dažnai sekamos, pasakojamos ir drauge vaidinamos jos skatina vaikų vaizduotę kurti pasakiškus pasaulius ir juos nuolat tyrinėti. Ypač kada pasakas kartu seka ir vaidina vaikai, pedagogai, tėvai. Čia mažieji aktoriai atskleidžia savo jausmus, individualumą, tampa labiau pasitikintys savimi. Lavėja bendravimo ir socialiniai įgūdžiai. Juk ne taip paprasta suvaidinti pasakos personažus ir pastatyti jaučiui trobelę!

Paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė

Marijampolės apskrities ikimokyklinių ugdymo įstaigų Sūduvos krašto liaudies dainos  projektas „Sava šnekta užtrukim dainą“

Vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Smalsučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo Marijampolės apskrities ikimokyklinių ugdymo įstaigų Sūduvos krašto liaudies dainos virtualiame projekte „Sava šnekta užtrukim dainą“, kuriuos paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė, o jiems akomponavo Meno mokyklos kanklių mokytoja Loreta Kupstienė. Šis projektas buvo skirtas Marijampolės miesto jubiliejiniams 230-siems metams paminėti ir jo tikslas: pažinti ir puoselėti Suvalkijos kultūros palikimą, nepamiršti savo Sūduvos krašto dainų ir jas populiarinti.

Lietuvių kultūroje liaudies dainos užima labai svarbią vietą. Neatsitiktinai Lietuva vadinama dainų šalimi. Lietuvių liaudies vaikų dainos yra labai svarbi nacionalinės kultūros dalis. Todėl jos užima pagrindinę vietą ir šiuolaikinio mažųjų muzikinio ir dorovinio auklėjimo, kūrybinių galių ugdymo šeimoje ir darželyje srityje, nes liaudies daina vaikystėje suvokiama geriausiai. Paprasti jos vaizdai, konkrečios nuotaikos, aiškios emocinės būsenos labiausiai atitinka mažųjų mąstymo ypatumus. Vaikas, nuo pat mažens girdėdamas ir pagal išgales atlikdamas liaudies daineles, ratelius, kitus kūrinius, susiformuoja tam tikrus estetiškai vertingus muzikos etalonus, kurie visą gyvenimą išlieka pagrindiniais muzikos vertinimo svertais.

Paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė

VELYKINĖ ALĖJA BASANAVIČIAUS AIKŠTĖJE

Mūsų lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė prisijungė prie Marijampolės
savivaldybės inicijuotos akcijos papuošti vieną Basanavičiaus aikštėje augantį medelį
savo pagamintais margučiais, taip sukuriant Velykinę alėją. Šiai minčiai pritarė visų
grupių mokytojos, vaikučiai ir jų tėveliai. Vieni grupėse, kiti namuose gamino
margučių girliandas, kurias balandžio 8 dieną išgabenome į Basanavičiaus aikštę
puošti mums paskirto medelio, taip prisidėdami prie mūsų gimto miesto grąžinimo.
Alėją aplankyti ir savo darbais pasidžiaugti galima iki balandžio 25 dienos.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

VELYKĖLĖS ATKELIAVO, DAUG MARGUČIŲ ATRIDENO

Praėjus Velykoms vaikai susirinko į darželio kiemą Atvelykio šventei. Visus pakvietė Velykų bobutė su savo palydovais – kiškučiais. Skambėjo linksmos dainos, smagūs šokiai.  Daineles ir šokius keitė eilėraščiai ir mįslės. Vaikai neišsigando pavasarinio lietučio. Kiemas pasipuošė Velykiniu medžiu, Margučių alėja. Buvo pristatytas ir ,,Vabalų viešbutis“, kuriame bus sudarytos tinkamos sąlygos įvairiems vabaliukams gyventi. Velykė apdovanojo visus vaikučius kiškio pyragais ir pakvietė ridenti margučius savo grupėse.

Šventę organizavo IU vyr. mokytoja Jūratė Paitian, IU vyr. mokytoja Violeta Kriščiūnienė ir meninio ugdymo mokytoja metodininkė Virginija Rutkauskienė.

Paukštelių šventė

Pavasario pavadinimas siejamas su paskesnio metų laiko „vasaros“ pavadinimu, prie kurio pridedamas priešdėlis pa-, reiškiantis buvimą šalia. Pavasarį pražysta dauguma augalų, sugrįžta migruojantys paukščiai.
2022m Balandžio 7d. vaikų lopšelyje – darželyje “Ąžuoliukas” vyko graži ir nuotaikinga paukštelių sugrįžimui skirta šventė “Pavasario šaukliai”.
Lopšelio darželio ugdytiniai buvo įsijautę įvairių paukštelių rolėse. Kiekvienas turėjo savo paukštelio karūnėles ir visos grupės buvo pasiruošė po ketureilį.
Savo gamintais paukštelių trafaretais, puošė darželio teritorijoje esančius krūmus. Vaikai linksmai šoko ir dalyvavo įvairiose žaidimuose, minė mįsles ir klausėsi eilėraščių. Šventę vainikavo inkilėlio įkėlimas į medį.

Šventę organizavo Vyr. ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasutė Plečkaitienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Bukevičienė ir  meninio ugdymo mokytoja-metodininkė Virginija Rutkauskienė

1

2

3

4

5

6

7

8

Žemės dienai skirtas mėnuo

Žemės dienai skirtas mėnuo
Žemės mėnuo skelbiamas nuo kovo 20d. (lygiadienio) iki balandžio 22d. Tarptautinės motinos Žemės dienos.
Balandžio 1 dieną Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo edukacijos centre (Multicentre) įvyko Respublikinio ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų ugdytinių piešinių parodos-konkurso „ŽemĖ“, kuris skirtas Pasaulinei Žemės dienai, laureatų apdovanojimas. Parodos-konkurso tikslas – kurti gamtos objektus, reiškinius, kurie savo pavadinime turi garsą-raidę ė. Lietuviška abėcėlė yra ypatinga ir vienintelė visame pasaulyje, nes turi garsą-raidę ė.
Kovo 21 dieną vaikų piešiniai buvo patalpinti virtualioje kūrybinių darbų parodoje Marijampolės Multicentro facebooc‘o paskyroje bei eksponuoti vaikų literatūros skyriuje. Visi norintys galėjo balsuoti iki kovo 30 dienos už jiems patikusius kūrybinius darbus.
Sveikiname visus laimėjusius ir dalyvavusius! Parodos-konkurso laureatai ir jų mokytojos bei tėveliai buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, o pirmų vietų laimėtojai ir marškinėliais su ė raidės spaudu, kurį galės nusispalvinti su tekstiliniais flomasteriais, kurie taip pat buvo dovanos dalis.
Dėkojame visiems vaikams, kurie aktyviai dalyvavo parodoje, balsavusiems tariame AČIŪ už balsus, o Multicentro darbuotojams už mokinių skatinimą mylėti mūsų Žemę.
Renginio organizatorės priešmokyklinio ugdymo mokytojos:
Neringa Akelaitienė, Asta Paulevičienė ir Marijampolės Multicentras.

 

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ UGDYTINIŲ PIEŠINIŲ PARODOS-KONKURSO „Ž  E  M  Ė

LAUREATŲ SĄRAŠAS

2022-03-31

Eil. Nr. Mokytojo vardas, pavardė Mokinio vardas, pavardė Ugdymo įstaiga
3-4 metai
1. Rima Paškevičienė Iglė Užkuraitytė, 3 m. Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
2. Jūratė Kuncevičienė Markas Konstantinas Noreika, 4 m. Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
3. Jūratė Kuncevičienė Paula Mandziukaitė (3m.) su mama Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
3. Vilija Ulevičienė Viktorija Smelstoriūtė, 4m. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“
5-6 metai
1. Rasa Samušienė Emilija Kičaitė, 6m. Marijampolės Petro Armino progimnazija
2. Alina Bražinskienė Neila Sakavičiūtė, 6m. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Rasa“
3. Rimutė Avižienienė Eva Bužinskaitė, 6 m. Marijampolės savivaldybė Želsvos progimnazija
3. Romalda Jankovskienė Edgaras Mockus, 6 m. Klaipėdos lopšelis-darželis „Inkarėlis“
7-8 metai
1. Laimutė Pultanavičienė Laurynas Šnipkus, 8 m. Marijampolės Petro Armino progimnazija
2. Jurgita Dockevičienė Evita Rimšaitė, 7m. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Rasa“
3. Eglė Jokymaitienė Juras Matulis, 7 m. Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Želmenėliai“
3. Kristina Dumčienė Viltė Liepinytė, 8m. Marijampolės savivaldybė Želsvos progimnazija
9-10 metai
1. Jūratė Balaikienė Urtė Samuolytė, 9 m. Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija
2. Rūta Alaburdienė Domantė Blaškevičiūtė, 10m. Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla
3. Virginija Lenkauskienė Gytė Puodžiūnaitė, 9 m. Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija
3. Vilma Žilionienė Paulina Kasiukevičiūtė, 10m. Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla
Multicentro lankytojų laureatai
1. Daiva Bingelienė Justina Aleksandravičiūtė, 10m. Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija
2. Lina Čižikienė Ieva Barčaitytė, 11m. Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija
3. Gražina Vencienė Ema Pilypaitė, 10m. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija
3. Karolina Lenkaitienė Liepa Rentelytė, 6 m. Marijampolės ,,Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcis centras
Multicentro facebook‘o paskyros laureatai
3-4 metai
1. Giedrė Karčiauskienė Kamilė Augustaitytė, 4 m. (204 balsai) Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
2. Milana Vasiliauskienė Benas Lukoševičius, 4 m. (173 balsai) Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
3. Milana Vasiliauskienė Estela Puodžiūnaitė, 4 m. (125 balsai) Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
5-6 metai
1. Daiva Kurdeikienė Jorilė Vasiliauskaitė, 5 m. (172 balsai) Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
2. Daiva Kurdeikienė Adomas Užkuraitis, 5 m. (81 balsas) Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
3. Jūratė Paitian Gustas Baltuškonis, 5 m. (58 balsai) Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas
7-8 metai
1. Laimutė Pultanavičienė Laurynas Šnipkus, 8 m. (94 balsai) Marijampolės Petro Armino progimnazija
2. Roma Upitienė Adomas Kuckailis, 7 m. (86 balsai) Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija
3. Saulė Lapinskienė Aušrinė Piliūtė, 8 m. (61 balsas) Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija
9-10 metai
1. Vilma Žilionienė Estina Sabandirovaitė, 10 m. (77 balsai) Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla
2. Jūratė Balaikienė Dominykas Tamaliūnas, 9 m. (31 balsas) Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija
3. Svetlana Andriušienė Eitonas Rakauskas, 9 m. (30 balsų) Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla

1

2

3

4

5

6

7

8

Pažintinė-pramoginė projektinė veikla
,,Augu su pasaka“.

Pasaka – tai puikus kūrybos menas. Vaikas su pasakų pasauliu susipažįsta vos pradėjęs kalbėti. Pasakos svarba turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymui.
Vaikai labai mėgsta klausytis sekamų pasakų. Patys bando sekti jau girdėtas ir kurti naujas pasakas. Ugdytiniai bando nupiešti girdėtas ir savo sukurtas pasakas, jas suvaidinti.
Vasario ir kovo mėnesį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo“ grupėse vyko pažintinis-pramoginis projektas ,,Augu su pasaka“. Ugdytiniams, kiekvieną dieną buvo numatytos ir vykdomos skirtingos veiklos. Vaikučiai nešėsi iš namų savo mėgstamas pasakų knygas, mokytojos jas skaitė, sekė pasakas ir mokėsi jas inscenizuoti, suvaidinti.
Projektą užbaigėme vaidindami savo mėgstamiausią grupės  pasaką.  Ši veikla vaikams labai patiko. Jie susidomėjo pasakomis, knygelėmis, plėtėsi vaikų žodynas, turtėjo kalba. Vaikai ėmė drąsiau reikšti mintis, pasitikėti savimi, vaidinti, improvizuoti, kurti siužetus. Jie tapo kūrybiškesni, draugiškesni.

Pažintinės-pramoginės -projektinės veiklos  ,,Augu su pasaka“ organizatorės:
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Virginija Vasiliauskienė, Gitana Drakšienė
Meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė
Logopedė Aušra Šmulkštienė

Pasaka čia

MARIJAMPOLĖS LOPŠELIO-DARŽELIO „ĄŽUOLIUKAS“ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKŲ MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

„SKAMBĖK LIETUVIŠKAS ŽODI – 2022“

Vasario 22 dieną mūsų lopšelyje-darželyje vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų meninio skaitymo konkursas „Skambėk lietuviškas žodi-2022“, kuris skirtas Vasario 16d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Ir šiais metais jis vyko nuotoliniu būdu. Meninio skaitymo dalyviai siuntė vaizdo įrašus, kuriuose vaikai deklamavo eilėraščius.

Į konkursą buvo atsiųsta 20 vaikų vaizdo įrašų nuo mažiausių 2-jų metukų iki vyresnėlių 6-rių metų dėl geriausio skaitovo vardo. Vaikai deklamavo lietuvių poetų sukurtus eilėraščius. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį. Klausytojus džiugino puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis.

Kompetentinga komisija buvo nusiteikusi atsižvelgti į kūrinio meninę vertę, aktualumą, skaitovo gebėjimą suprantamai perteikti mintį. Šio konkurso laureatai atstovaus lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ Marijampolės miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų meninio skaitymo virtualiame festivalyje „Eilėraščių kraitelė-2022“. Tad, dalyviai buvo vertinami pagal tris amžiaus grupes: I grupė – 2-3-jų metų vaikai, II grupė – 4-5-rių metų vaikai, III grupė – 6-rių metų vaikai.

Visiems dalyviams už nuoširdų entuziazmą padėkojo bei laureatus apdovanojo diplomais mūsų lopšelio-darželio direktorė Rimanta Trečiokienė ir pavaduotoja ugdymui Nijolė Jurgelaitienė.

2-3-jų metų vaikų grupės laureatai

LUKNĖ DUMBLIAUSKAITĖ – mokytoja Roma Bendaravičienė;

URTĖ SUŠINSKAITĖ – mokytoja Rūta Bukevičienė;

EMA VALŪNAITĖ – mokytoja Rasutė Plečkaitienė.

4-5-rių metų vaikų grupės laureatai

JORIS EIDUKAITIS – mokytoja Violeta Kriščiūnienė;

MILA BROKAITĖ – mokytoja Daiva Kurdeikienė;

BARBORA LUKAUSKAITĖ – mokytoja Genė Seliokienė.

6-rių metų vaikų grupės laureatai

SMILTĖ MISIUREVIČIŪTĖ – mokytoja Asta Paulevičienė;

LUKA RIŠKEVIČIŪTĖ – mokytoja Neringa Akelaitienė;

ĄŽUOLAS KUŠLEVIČIUS – mokytoja Jūratė Paitian.

Konkursą organizavo:

priešmokyklinio ugdymo mokytojos Neringa Akelaitienė ir Asta Paulevičienė;

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Milana Vasiliauskienė;

meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė;

logopedė Aušra Šmulkštienė.

1

2

3

4

5

Geriausia kalėdinė dovana iš visų, kurias galima rasti po eglute – laiminga šeima, susibūrusi draugėn,

todėl didelė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ šeima dalijasi kalėdine dovana

Gražių, šiltų Jums švenčių!

Meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė ir logopedė Aušra Šmulkštienė

Tolerancijos miestas

2021 m. lapkričio 13-17 d. lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos miestas“. Iniciatyvos tikslas – išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio tolerancija reikšmę, aptarti su vaikais – ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste/gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas. Vaikai kartu su mokytojomis kūrė „tolerancijos miestą“, džiaugėsi bendrumu, draugyste, palaikymu. Prie akcijos prisijungė logopedė Aušra, kuri vaikams papasakojo apie skirtumus, draugiškumą, orumą ir lygybę.

Išvyka į Šunskų fazanyną

Spalio 28 dieną su „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ vaikais išvykome į Šunskų fazanyną. Tai – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Turėjome galimybę išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Taip pat čia pamatėme ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, povinių balandžių, perlinių vištų. Be fazanų čia sutikome Hiustono voveres ir draugiškąsias alpakas.

Maloniai išvargę užkandome ir pilni įspūdžių grįžome namo.

Išvyka į Šunskų fazanyną buvo finansuojama iš aplinkos apsaugos rėmimo projekto „Mažais žingsneliais švarios planetos link“.

Išvyką organizavo mokytojos – Neringa Akelaitienė, Daiva Kurdeikienė, Irena Liaukuvienė, Asta Paulevičienė.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Rudenėlio šventė

Rugsėjo 1-oji

1

2

3

4

5

6

7

8

Skip to content