Tarptautinė vaikiškos knygos diena

Tarptautinė vaikiškos knygos diena

486
DALINTIS

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimtadieniu – balandžio 2 –ąją. Šia proga, balandžio 3 dieną, „Paukščiukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja lankėsi „Vagos“ knygyne. Knygyno darbuotojos parodė, kokia yra knygučių įvairovė, papasakojo apie jas. Vaikai ypač susidomėjo garsinėmis knygelėmis ir žaidimais visai šeimai.

„Drugelių“, „Varliukų“ ir „Gandriukų“ grupės viešėjo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Vaikai vartė knygas, skaitė pasakas, susipažino su lėlių teatro veikėjais Batuotu Katinu, Kake Make… Bibliotekos darbuotoja pasekė pasaką „Trys paršiukai“, supažindino su knygučių gausa bibliotekoje. „Drugelių“ grupės vaikučiai grįžę suspėjo ir „Ropę“ išrauti.

„Ežiukų“ grupės vaikučiai susipažino su vaikiškomis knygomis, vaidino ir kūrė pasakas pirštukinių lėlyčių pagalba.

„Naminukai“ inscenizavo pasaką „Katinėlis ir gaidelis“.

Mažieji „Viščiukų“ auklėtiniai taip pat nepamiršo paminėti šios dienos. Grupėje buvo gausybė knygučių. Vaikai jas vartė, lygino, auklėtoja skaitė eilėraščius, pasakas…

Vaiko gyvenime knygoms turėtų būti vietos, kaip ir žaidimams. Skaitymo nauda yra neišmatuojama, be to šie įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. Skaitymu ar paprasčiausiu knygų vartymu, žiūrėjimu susižavi intelektualesni, kūrybingesni, didesnės vaizduotės vaikai. Jei norite, kad jūsų vaikas taptu tokiu – nešvaistykite laiko. Pradėkite nuo šiandien, nieko nelaukdami, kasdien diekite šį nepaprastai svarbų skaitymo įprotį.