Štai ir praūžė pirmoji ilgai laukta pavasario šventė -„Kaziuko mugė“
Kovo 2 d. „Kodėlčiukų“ grupėje šurmuliavo šventė – Kaziuko mugė, kurios tikslas – supažindinti vaikus su jos papročiais ir amatais ,mokytis verslumo.
Visą savaitę „Kodėlčiukai“ gamino, ruošė rankdarbius: karoliai mamytėms , pačių kepti ir pakuoti skanumynai, molio dirbiniai, dekoruotos lėkštutės, olyziukai.. pagaliau atsidūrė mažųjų pardavėjų - pirkėjų prekystaliuose.
Šventės dieną visus mugės dalyvius pasitiko „Kaziukai ir Kazytės“, kurie kvietė žaisti žaidimus, šokti ratelius. Vaikai stengėsi pagirti ir parduoti tėveliams savo darbelius.
Pasibaigus mugei, ir pirkėjai, ir prekiautojai, liko patenkinti, o grupėje dar ilgai sklandė šventinė nuotaika.
Norime padėkoti visiems atvykusiems: tėveliams, seneliams ir tiems kurie išgirdę linksmą smagų šurmulį užsuko į „Kodėlčiukų“ grupę su mumis pasilinksminti!
Na , o uždirbti pinigėliai bus panaudoti pavasario pramogoms, gal kokiai kelionei ar ekskursijai?...pasitarsim su grupės“ verslininkais“
Grupės mokytoja Virginija
„Tylią naktį, naktį šventą, baltos snaigės tyliai krenta.
Rodos, kužda mūs širdims: Dievo kūdikis užgims.“ (Mykolas Linkevičius )
Marijampolės lopšelis – darželis „ Ąžuoliukas“ labai nuoširdžiai ruošiasi Kalėdoms. Vyko Adventinis rytmetys „ Kur gyvena meilė ir gailestingumas?“, kurio metu visi vaikučiai, mokytojai, darželio bendruomenė prisiminė kad norit patirti Kalėdų džiaugsmą reikia prisiminti kokios buvo pirmosios Kalėdos. Adventinio rytmečio sužinojo kas yra Prakartėlė ir daugelis grupių sukūrė prakartėles, taip pat visi darželio langai pasipuošė kalėdinėmis žvaigždėmis, o lauke atvažiavo „ Kalėdinis traukinukas“.
Rytmetį organizavo „ Giliukų“ mokytojos: Jūratė Lukšienė, Irena Liaukuvienė.
2022 m. lapkričio 14-15 d. lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos namas“. Pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos namas“ organizatorės psichologė Rima Klasavičienė ir socialinė pedagogė Giedrė Karčiauskienė pokalbių metu diskutavo ar mes gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas. Pokalbių metu aiškinomės, analizavome žodžio Tolerancija reikšmę, aptarėme su vaikais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje. Vaikai kartu su mokytojomis kūrė tolerancijos namus, džiaugėsi bendrumu, draugyste, palaikymu.
Psichologė Rima Klasavičienė ir socialinė pedagogė Giedrė Karčiauskienė
Spalio 10 dieną buvo minima pasaulinė Košės diena. 10.30 val. rinkosi L/d " Ąžuoliuko" visų grupių vaikai vidinio kiemo erdvėje. "
" Kūrenome" židinį, kalbėjome apie sveikos mitybos principus, virėme vaikų pačią mėgstamiausią košę, ragavome su įvairiais priedais, vaišinome bendruomenę, žaidėme žaidimus, smagiai praleidome laiką.
Šventę organizavo " Bitučių" grupės mokytojos
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko Rudenėlio šventė. Ruduo dar šiltas ir švelnus, išmarginęs lapus, spalio 7 d. sukvietė į lauką vaikus. Visų grupių vaikučiai, pasipuošę rudeniškomis karūnomis, su puikia nuotaika ir energija, šviečiant saulutei, dalyvavo šventėje. Visi džiaugėsi švente, patyrė spalvingą rudeninę nuotaiką ir puikius įspūdžius. Vaikai kartu mokytojomis kūrė grupės rudens paveikslus, kurie buvo gaminami iš gamtinės medžiagos. Kiekvienos grupės paveikslas gavosi ypatingas ir šiuo metu jie eksponuojami lopšelio – darželio lauko erdvėse.
„Boružėlių“ grupės mokytojos Milana ir Giedrė
Rugsėjo 22 – oji paskelbta tarptautine diena be automobilio. Šiemet ir mūsų lopšelio – darželio bendruomenė , paraginta mokytojų Jūratės P. ir Violetos K. prisijungė prie šios iniciatyvos. Tėveliai ir vaikai buvo skatinami atkreipti dėmesį, kad judėti galima ir draugiškomis aplinkai priemonėmis. Šią dieną nuo ankstaus ryto įstaigos kieme rikiavosi vaikų paspirtukai, dviratukai. Kiekviena grupė aktyviai ir smagiai leido laiką lauke. Ačiū visiems, dalyvavusiems akcijoje.
,, Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta, kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas, kaip vaiko noras sužinoti, pažinti…” ( A. Baltrūnas )
Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Birželio 1-ąją dieną visų grupių vaikučiai ir mokytojos darželio lauko erdvės susirinko kartu pasportuoti, pažaisti, pabūti, pasidžiaugti vaikyste. Dangus nežadėjo nieko gero, bet pavyko išvengti lietaus-drauge mankštinomės, sportavome, įveikėme kliūtis, pūtėme muilo burbulus, smagiai leidome laiką. Šventę paįvairino, vaikams bei suaugusiems daug džiugių emocijų sukėlė lopšelio-darželio mokytojų ir mokytojų padėjėjų šokti šokiai. Šokėjoms vadovauja priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Akelaitienė. Buvo linksma ir smagu, visi patyrėme daug puikių akimirkų! Šventės pabaigoje, su pirmaisiais lietaus lašais, l/d direktorė dalyvius apdovanojo padėkos raštais.
Šventę organizavo: ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aušra Matulevičienė, Inga Lepeškienė, meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė.
Kūrybinis projektas „Mažojo marijampoliečio šokis“
Marijampolės vaikų lopšelio-darželio “Ąžuoliukas” “Smalsučių” grupės vaikai dalyvavo Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ organizuotame Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų virtualiame kūrybiniame projekte „Mažojo marijampoliečio šokis“, kuris skirtas Marijampolės miesto jubiliejiniams 230-siems metams paminėti. Projektas patalpintas Marijampolės lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ internetiniame puslapyje www.marijampolessaltinelis.lt, facebook internetinėje erdvėje.
Šio projekto tikslas – ugdyti pagarbą gimtajam miestui. Tokiais renginiais skatinamas ugdytinių įtraukimas į kūrybinį procesą ir plėtojamas kūrybinis bendradarbiavimas tarp savivaldybės švietimo įstaigų.
Paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė
Gegužės 28 d. „Bitučių“ grupės vaikučiai kartu su savo mokytojomis dalyvavo Cukriniame fetivalyje „Saldžioji vyšnelė“ vaikučiai pasekė l.l pasaką „Jaučio trobelė“. Mūsų mažūjų artistų neišgąsdino besikeičiančios oro sąlygos, vaikučių nuotaika puiki. Ačiū tėveliams už bendradarbiavimą.
Grupės mokytojos: Genė Seliokienė ir Gitana Drakšienė
Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Bitučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo Lėlių teatrų projekte-festivalyje „Lėlių pasakos“, kurį organizavo Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“. Vaikučius mokė vaidinti ikimokyklinio ugdymo mokytoja Genė Seliokienė ir meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė, o lėles padėjo gaminti vaikučių tėveliai. Šio projekto-festivalio tikslas buvo kurti, puoselėti, plėtoti lėlių teatro ir tautinės teatrinės kultūros tradicijas, juk geriausias vaiko ugdymo pagalbininkas yra literatūra, o ypač pasakos. Pasakos niekada neprarado ir nepraras savo vertės. Dažnai sekamos, pasakojamos ir drauge vaidinamos jos skatina vaikų vaizduotę kurti pasakiškus pasaulius ir juos nuolat tyrinėti. Ypač kada pasakas kartu seka ir vaidina vaikai, pedagogai, tėvai. Čia mažieji aktoriai atskleidžia savo jausmus, individualumą, tampa labiau pasitikintys savimi. Lavėja bendravimo ir socialiniai įgūdžiai. Juk ne taip paprasta suvaidinti pasakos personažus ir pastatyti jaučiui trobelę!
Paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė
Vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Smalsučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo Marijampolės apskrities ikimokyklinių ugdymo įstaigų Sūduvos krašto liaudies dainos virtualiame projekte „Sava šnekta užtrukim dainą“, kuriuos paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė, o jiems akomponavo Meno mokyklos kanklių mokytoja Loreta Kupstienė. Šis projektas buvo skirtas Marijampolės miesto jubiliejiniams 230-siems metams paminėti ir jo tikslas: pažinti ir puoselėti Suvalkijos kultūros palikimą, nepamiršti savo Sūduvos krašto dainų ir jas populiarinti.
Lietuvių kultūroje liaudies dainos užima labai svarbią vietą. Neatsitiktinai Lietuva vadinama dainų šalimi. Lietuvių liaudies vaikų dainos yra labai svarbi nacionalinės kultūros dalis. Todėl jos užima pagrindinę vietą ir šiuolaikinio mažųjų muzikinio ir dorovinio auklėjimo, kūrybinių galių ugdymo šeimoje ir darželyje srityje, nes liaudies daina vaikystėje suvokiama geriausiai. Paprasti jos vaizdai, konkrečios nuotaikos, aiškios emocinės būsenos labiausiai atitinka mažųjų mąstymo ypatumus. Vaikas, nuo pat mažens girdėdamas ir pagal išgales atlikdamas liaudies daineles, ratelius, kitus kūrinius, susiformuoja tam tikrus estetiškai vertingus muzikos etalonus, kurie visą gyvenimą išlieka pagrindiniais muzikos vertinimo svertais.
Paruošė meninio ugdymo mokytoja Virginija Rutkauskienė
Mūsų lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė prisijungė prie Marijampolės
savivaldybės inicijuotos akcijos papuošti vieną Basanavičiaus aikštėje augantį medelį
savo pagamintais margučiais, taip sukuriant Velykinę alėją. Šiai minčiai pritarė visų
grupių mokytojos, vaikučiai ir jų tėveliai. Vieni grupėse, kiti namuose gamino
margučių girliandas, kurias balandžio 8 dieną išgabenome į Basanavičiaus aikštę
puošti mums paskirto medelio, taip prisidėdami prie mūsų gimto miesto grąžinimo.
Alėją aplankyti ir savo darbais pasidžiaugti galima iki balandžio 25 dienos.
Praėjus Velykoms vaikai susirinko į darželio kiemą Atvelykio šventei. Visus pakvietė Velykų bobutė su savo palydovais – kiškučiais. Skambėjo linksmos dainos, smagūs šokiai. Daineles ir šokius keitė eilėraščiai ir mįslės. Vaikai neišsigando pavasarinio lietučio. Kiemas pasipuošė Velykiniu medžiu, Margučių alėja. Buvo pristatytas ir ,,Vabalų viešbutis“, kuriame bus sudarytos tinkamos sąlygos įvairiems vabaliukams gyventi. Velykė apdovanojo visus vaikučius kiškio pyragais ir pakvietė ridenti margučius savo grupėse.
Šventę organizavo IU vyr. mokytoja Jūratė Paitian, IU vyr. mokytoja Violeta Kriščiūnienė ir meninio ugdymo mokytoja metodininkė Virginija Rutkauskienė.
Pavasario pavadinimas siejamas su paskesnio metų laiko „vasaros“ pavadinimu, prie kurio pridedamas priešdėlis pa-, reiškiantis buvimą šalia. Pavasarį pražysta dauguma augalų, sugrįžta migruojantys paukščiai.
2022m Balandžio 7d. vaikų lopšelyje - darželyje "Ąžuoliukas" vyko graži ir nuotaikinga paukštelių sugrįžimui skirta šventė "Pavasario šaukliai".
Lopšelio darželio ugdytiniai buvo įsijautę įvairių paukštelių rolėse. Kiekvienas turėjo savo paukštelio karūnėles ir visos grupės buvo pasiruošė po ketureilį.
Savo gamintais paukštelių trafaretais, puošė darželio teritorijoje esančius krūmus. Vaikai linksmai šoko ir dalyvavo įvairiose žaidimuose, minė mįsles ir klausėsi eilėraščių. Šventę vainikavo inkilėlio įkėlimas į medį.
Šventę organizavo Vyr. ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasutė Plečkaitienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Bukevičienė ir meninio ugdymo mokytoja-metodininkė Virginija Rutkauskienė
Žemės dienai skirtas mėnuo
Žemės mėnuo skelbiamas
nuo kovo 20d. (lygiadienio) iki balandžio 22d. Tarptautinės motinos Žemės
dienos.
Balandžio 1 dieną Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios
bibliotekos vaikų ir jaunimo edukacijos centre (Multicentre) įvyko Respublikinio
ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų ugdytinių piešinių
parodos-konkurso „ŽemĖ“, kuris skirtas Pasaulinei Žemės dienai, laureatų
apdovanojimas. Parodos-konkurso tikslas – kurti gamtos objektus, reiškinius, kurie savo
pavadinime turi garsą-raidę ė. Lietuviška abėcėlė yra ypatinga
ir vienintelė visame pasaulyje, nes turi garsą-raidę ė.
Kovo 21 dieną vaikų piešiniai buvo patalpinti virtualioje kūrybinių darbų parodoje
Marijampolės Multicentro facebooc‘o paskyroje bei eksponuoti vaikų literatūros
skyriuje. Visi norintys galėjo balsuoti iki kovo 30 dienos už jiems patikusius
kūrybinius darbus.
Sveikiname visus laimėjusius ir dalyvavusius! Parodos-konkurso
laureatai ir jų mokytojos bei tėveliai buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, o
pirmų vietų laimėtojai ir marškinėliais su ė raidės spaudu, kurį galės
nusispalvinti su tekstiliniais flomasteriais, kurie taip pat buvo dovanos
dalis.
Dėkojame visiems vaikams, kurie aktyviai dalyvavo
parodoje, balsavusiems tariame AČIŪ už balsus, o Multicentro darbuotojams už
mokinių skatinimą mylėti mūsų Žemę.
Renginio
organizatorės priešmokyklinio ugdymo mokytojos:
Neringa
Akelaitienė, Asta Paulevičienė ir Marijampolės Multicentras.
RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ UGDYTINIŲ PIEŠINIŲ PARODOS-KONKURSO „Ž E M Ė“
LAUREATŲ SĄRAŠAS
2022-03-31
Eil. Nr. | Mokytojo vardas, pavardė | Mokinio vardas, pavardė | Ugdymo įstaiga |
3-4 metai | |||
1. | Rima Paškevičienė | Iglė Užkuraitytė, 3 m. | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
2. | Jūratė Kuncevičienė | Markas Konstantinas Noreika, 4 m. | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
3. | Jūratė Kuncevičienė | Paula Mandziukaitė (3m.) su mama | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
3. | Vilija Ulevičienė | Viktorija Smelstoriūtė, 4m. | Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“ |
5-6 metai | |||
1. | Rasa Samušienė | Emilija Kičaitė, 6m. | Marijampolės Petro Armino progimnazija |
2. | Alina Bražinskienė | Neila Sakavičiūtė, 6m. | Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Rasa“ |
3. | Rimutė Avižienienė | Eva Bužinskaitė, 6 m. | Marijampolės savivaldybė Želsvos progimnazija |
3. | Romalda Jankovskienė | Edgaras Mockus, 6 m. | Klaipėdos lopšelis-darželis „Inkarėlis“ |
7-8 metai | |||
1. | Laimutė Pultanavičienė | Laurynas Šnipkus, 8 m. | Marijampolės Petro Armino progimnazija |
2. | Jurgita Dockevičienė | Evita Rimšaitė, 7m. | Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Rasa“ |
3. | Eglė Jokymaitienė | Juras Matulis, 7 m. | Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Želmenėliai“ |
3. | Kristina Dumčienė | Viltė Liepinytė, 8m. | Marijampolės savivaldybė Želsvos progimnazija |
9-10 metai | |||
1. | Jūratė Balaikienė | Urtė Samuolytė, 9 m. | Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija |
2. | Rūta Alaburdienė | Domantė Blaškevičiūtė, 10m. | Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla |
3. | Virginija Lenkauskienė | Gytė Puodžiūnaitė, 9 m. | Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija |
3. | Vilma Žilionienė | Paulina Kasiukevičiūtė, 10m. | Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla |
Multicentro lankytojų laureatai | |||
1. | Daiva Bingelienė | Justina Aleksandravičiūtė, 10m. | Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija |
2. | Lina Čižikienė | Ieva Barčaitytė, 11m. | Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija |
3. | Gražina Vencienė | Ema Pilypaitė, 10m. | Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija |
3. | Karolina Lenkaitienė | Liepa Rentelytė, 6 m. | Marijampolės ,,Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcis centras |
Multicentro facebook‘o paskyros laureatai | |||
3-4 metai | |||
1. | Giedrė Karčiauskienė | Kamilė Augustaitytė, 4 m. (204 balsai) | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
2. | Milana Vasiliauskienė | Benas Lukoševičius, 4 m. (173 balsai) | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
3. | Milana Vasiliauskienė | Estela Puodžiūnaitė, 4 m. (125 balsai) | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
5-6 metai | |||
1. | Daiva Kurdeikienė | Jorilė Vasiliauskaitė, 5 m. (172 balsai) | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
2. | Daiva Kurdeikienė | Adomas Užkuraitis, 5 m. (81 balsas) | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
3. | Jūratė Paitian | Gustas Baltuškonis, 5 m. (58 balsai) | Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas |
7-8 metai | |||
1. | Laimutė Pultanavičienė | Laurynas Šnipkus, 8 m. (94 balsai) | Marijampolės Petro Armino progimnazija |
2. | Roma Upitienė | Adomas Kuckailis, 7 m. (86 balsai) | Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija |
3. | Saulė Lapinskienė | Aušrinė Piliūtė, 8 m. (61 balsas) | Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija |
9-10 metai | |||
1. | Vilma Žilionienė | Estina Sabandirovaitė, 10 m. (77 balsai) | Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla |
2. | Jūratė Balaikienė | Dominykas Tamaliūnas, 9 m. (31 balsas) | Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazija |
3. | Svetlana Andriušienė | Eitonas Rakauskas, 9 m. (30 balsų) | Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla |
2021 m. lapkričio 13-17 d. lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“
prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos miestas“. Iniciatyvos
tikslas – išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio tolerancija reikšmę, aptarti su
vaikais – ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar savo
mieste/gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos
pavyzdžius, situacijas. Vaikai kartu su mokytojomis kūrė „tolerancijos miestą“,
džiaugėsi bendrumu, draugyste, palaikymu. Prie akcijos prisijungė logopedė
Aušra, kuri vaikams papasakojo apie skirtumus, draugiškumą, orumą ir lygybę.
Spalio 28 dieną su „Nykštukų“ ir „Smalsučių“ vaikais išvykome į Šunskų fazanyną. Tai - vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su mūsų šalyje retai auginamų įvairių rūšių fazaninių paukščių šeimos porūšiais. Turėjome galimybę išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Taip pat čia pamatėme ir kitų dekoratyvinių paukščių – povų, povinių balandžių, perlinių vištų. Be fazanų čia sutikome Hiustono voveres ir draugiškąsias alpakas.
Maloniai išvargę užkandome ir pilni įspūdžių grįžome namo.
Išvyka į Šunskų fazanyną buvo finansuojama iš aplinkos apsaugos rėmimo projekto „Mažais žingsneliais švarios planetos link“.
Išvyką organizavo mokytojos – Neringa Akelaitienė, Daiva Kurdeikienė, Irena Liaukuvienė, Asta Paulevičienė.