Programa „Įveikiame kartu“

Programa „Įveikiame kartu“

Kodėl sukurta sunkumų įveikimo įgūdžių ugdymo programa

„Įveikiame kartu“

Priešmokyklinėse grupėse ir pirmose klasėse jau vienuolikti metai vykdoma tarptautinė sunkumų įveikimo įgūdžių ugdymo programa „Zipio draugai“.

Programos trukmė – vieneri metai. Tėvai ir pedagogai pastebi didžiulę jos naudą vaiko socialinių įgūdžių plėtotei, todėl pageidauja tęsinio. Programa „Įveikiame kartu“ sukurta 2005 metais kaip „Zipio draugų“ programos tęsinys, siekiant palaikyti vaikų įgytus sunkumų įveikimo įgūdžius, neleisti jų pamiršti, bet plėtoti toliau.

Kas tai?

Programos „Įveikiame kartu“ paskirtis – plėtoti 6-9 metų vaiko socialinius ir sunkumų įveikimo įgūdžius. Programą „Įveikiame kartu“ sudaro knyga tėvams ir pratybų knygelė vaikui. Tėvai, kurių vaikas lanko pradinę mokyklą, šios metodikos  dėka namuose gali sėkmingai ugdyti vaiko sunkumų įveikimo  įgūdžius. Pratybų knygelė  ir programa „Įveikiame kartu“ tinka ir priešmokyklinio amžiaus vaikams.

Kokius įgūdžius ugdosi vaikai?

Vaikai mokosi atpažinti savo jausmus, tame tarpe ir labai sunkius, mokosi įžvelgti juos sukėlusias priežastis, įvardinti situacijas, kuriose jie kilo.

 Aiškinasi, kokie jausmų raiškos būdai yra  priimtini pačiam vaikui ir kitiems.

Jie mokosi problemų atpažinimo ir sprendimo strategijų, mokosi pasakyti „ne“.

Vaikai ugdosi gebėjimus ieškoti išeičių, kurios padėtų pasijusti geriau, numatyti jų taikymo  pasekmes sau ir kitiems.

Mokosi nesėkmės priėmimo ir įveikimo būdų, atpažinti ir ištaisyti netinkamą savo elgesį bei prašyti ir teikti pagalbą.

Kokias  problemas  įveikti  vaikams  padeda  įgyti  sunkumų  įveikimo  įgūdžiai?

Jie padeda vaikams įveikti jaudinimąsi, nerimą, baimę, susijusius su nauja situacija.

Jie padeda tvarkytis su bendravimo problemomis: įveikti atstūmimą, vienišumą, drovumą, užmegzti ir palaikyti draugiškus santykius, spręsti konfliktus.

Įgyti įgūdžiai padeda vaikams tvarkytis su patyčių, pajuokos  situacijomis. Padeda atpažinti rizikingą elgesį ir jo vengti.

Sunkumų įveikimo įgūdžiai padeda tvarkytis su kaltės, pykčio, nevilties būsenomis, susilaikant nuo agresyvių veiksmų, kreipiantis pagalbos.

Programą „Įveikiame kartu“ taikantys pedagogai pastebi, kad grupė ar klasė labiau susitelkia, vaikai tampa draugiškesni, jautresni vieni kitiems. Jie daug rečiau naudoja fizinę jėgą, konfliktus dažniau sprendžia aiškindamiesi, tarpininkaudami. Jie dažniau pastebi nusiminusį draugą ir pasiūlo jam savo pagalbą.

Jie tampa laimingesni.

Puslapis „„Įveikiame kartu““ paskutinį kartą atnaujintas 2016-09-28 19:20:31

SKELBIMAI